Dywan w jasnym pomieszczeniu

Jak dobrze wybrać dywan

W trakcie aranżacji mieszkania, mnóstwo ludzi decyduje się na wykorzystanie w nim dywaniku. Tego typu akcesoria posiadają wiele mocnych stron. Co ważne izolują od chłodnej podłogi i częściowo wygłuszają pomieszczenie. Chodnik położony w salonie lub sypialni podkreśli przytulny charakter wnętrza. Takie artykuły do wnętrz z tej kategorii można zakupić w wielu różnych wersjach. Istotne jest zarówno dostosowanie desenia, jak i wzoru lub kolorystyki dywanu. Jak zakupić najbardziej odpowiedni wzór dywanu?

Dywan dopasowany do kubatury pokoju

Kupując dywan, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego barwę. W niewielkich mieszkaniach najlepiej jest stosować modele o jasnej barwie. Takie jasne elementy wizualnie powiększają wnętrza i powodują, że mały pokój nie będzie nazbyt przytłaczający. Jest to również dobre rozwiązanie w pomieszczeniach, do których nie dostaje się zbyt dużo promieni słonecznych. W salonach o sporym metrażu idealnie sprawdzają się dywany o wyrazistych wzorach. Szczególnie w salonach o jasnych ścianach, dobrze jest postawić na model o nasyconym kolorze. Wspaniałym pomysłem może tu być także akcesorium z wyrazistymi, geometrycznymi deseniami.

Jak wybrać dywan do aranżacji? Czym się kierować?

Planując wystrój wnętrza trzeba zwrócić uwagę na spójność aranżacyjną. Wśród możliwych do zamówienia dywanów znajdą się wzory, które z pewnością będą dobrze pasować do najnowszych trendów aranżacyjnych. W projektach skandynawskich warto postawić na modele w barwach szarości, bieli a także kolorach kremowych. Dobrze spisują się tu wzory wyprodukowane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub jedwab. Jest to również fajne rozwiązanie do aranżacji boho. W pomieszczeniach retro możemy postawić na dywan pluszowy. Dywan o puszystym runie wpłynie dobrze na komfort domowników. Zapewne docenią je osoby chodzące w skarpetkach i lubiące siedzieć na podłodze przed kominkiem. To również bezpieczna strefa zabaw dla dzieci. Przeglądając sklepy internetowe sprzedające dywany warto posługiwać się dodatkowymi parametrami wyszukiwania, dzięki temu szybciej wyszukamy model charakteryzujący się ważnymi dla nas własnościami.

Dlaczego wełniane dywany są tak popularne?

Okazuje się, że wełna jest wybierana, z uwagi na niespotykaną trwałość oraz naturalne właściwości dźwiękochłonne. Ponadto unikalną mocną stroną jest to, że wykładziny wełniane, pomagają w zachowaniu odpowiedniej wilgotności atmosfery w pomieszczeniu. Pochłaniają one zbytek pary wodnej z pomieszczenia, gdy byłoby jej za dużo. Z kolei później, dają ją na zewnątrz, tworząc przyjemny klimacik w twoim pokoju. Dywany z wełny będą więc naturalnym stabilizatorem wilgotności mikroklimatu. Wełna wykazuje też rewelacyjne właściwości termoizolacyjne oraz wygłuszające. A więc dywany produkowane z tego materiału perfekcyjnie izolują nas od wychłodzonej posadzki. Dywany z wełny mogą także bardziej wytłumić pomieszczenie, w jakim leżą lub wiszą. Rzecz jasna trzeba zapamiętać, że runo wełniane jest różnorakiej gatunkowości. Z tych względów oglądając dywanik sprawdźmy, czy na pewno ma należyte oznaczenia.