Polskie marki produkujące elektronarzędzia – Yato i Dedra

Osoby, które chcą wspierać rodzimą przedsiębiorczość i jednocześnie potrzebują dobrych elektronarzędzi budowlanych, zdecydowanie powinny zainteresować się dwiema polskimi markami – Yato oraz Dedra. Ich produkty są dedykowane głównie majsterkowiczom, chociaż sprawdzą się także w roli zapasowych sprzętów dla ekip budowlanych. Na tle swojej zagranicznej konkurencji wyróżniają się połączeniem dwóch kluczowych czynników – dobrej jakości wykonania oraz przystępnej ceny. Co należy wiedzieć na ich temat? Jakie są ich najciekawsze produkty?

Historia powstania oraz dynamiczny rozwój Yato

Yato to jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich marek narzędziowych będąca częścią grupy TOYA Spółka Akcyjna. Przedsiębiorstwo to zajmuje się produkcją sprzętów dla branży budowlanej oraz instalacyjnej, a także narzędzi ręcznych. W ciągu ostatnich kilku lat firma zaczęła również intensywnie rozwijać swoje portfolio bezprzewodowych elektronarzędzi zasilanych akumulatorami o napięciu 18 V. Wyroby Yato ( zobacz na https://domitech.pl/firm-pol-1409739901-Yato.html) od zawsze wyróżniały się niezwykle atrakcyjną ceną, która umożliwiała kompleksowe wyposażenie swoich warsztatów majsterkowiczom oraz przedsiębiorcom o ograniczonym budżecie. Jednak pomimo tego do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, dzięki czemu dobrze znoszą one trudy codziennej eksploatacji. To właśnie dlatego Yato stało się jedną z częściej wybieranych marek przez właścicieli warsztatów samochodowych oraz początkujących ekip budowlanych. Trend ten szybko dostrzegli też majsterkowicze oraz osoby zainteresowane prowadzeniem przydomowych napraw. Jednak na tym nie zakończyła się historia Yato. Marka ta stosunkowo szybko rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne i na stałe ugruntowała swoją pozycję lidera producentów narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Imponująca oferta marki Dedra oraz ciekawa platforma SAS+ALL

Kolejnym niezwykle ciekawym przedsiębiorstwem jest polska marka Dedra, której produkty można przejrzeć na https://domitech.pl/firm-pol-1397080570-Dedra.html. Jej korzenie sięgają roku 1991, a jednym z pierwszych oferowanych przez nią produktów były narzędzia ręczne oraz specjalistyczne sprzęty dedykowane firmom zajmujących się glazurnictwem. Polskie wyroby szybko podbiły serca profesjonalistów, a Dedra zaczęła intensywnie poszerzać swoją ofertę, proponując coraz to nowsze urządzenia. Wraz z nadejściem lat dwutysięcznych Dedra zaczęła nawiązywać współpracę z ogólnopolskimi sieciami sklepów. Efektem tego był znaczący wzrost popularności sprzętów polskiego producenta – zarówno wśród profesjonalistów, jak i również hobbystów. Obecnie Dedra oferuje swoim klientom szeroki zakres narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz osprzętu eksploatacyjnego. Firma Dedra od początku swojej działalności skupiała się na dostarczaniu produktów, które łączą w sobie funkcjonalność, trwałość i nowoczesny design. To podejście przyciągnęło uwagę wielu użytkowników, którzy szukają narzędzi trwałych, ale jednocześnie nie obciążających nadmiernie ich budżetu. Dedra, podobnie jak Yato, stale inwestuje w rozwój i innowacje, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów i dynamicznie zmieniającemu się rynkowi. Jednak zdecydowanie najbardziej imponującym produktem w ofercie polskiego producenta jest platforma SAS+ALL. Jest to rodzina elektronarzędzi zasilanych przy pomocy wydajnych akumulatorów o napięciu roboczym 18 V. Są one kompatybilne ze wszystkimi sprzętami oznaczonymi symbolem SAS+ALL. Dzięki temu, kompletując zestaw zaledwie kilku akumulatorów, można będzie zasilać wszystkie posiadane elektronarzędzia Dedra. Wysoką jakość systemu SAS+ALL potwierdzają też 3 lata fabrycznej gwarancji na wszystkie produkty Dedra. Pozwala to korzystać z zakupionych narzędzi bez obaw o ujawnienie się jakichś usterek fabrycznych.

Najciekawsze produkty marek Yato oraz Dedra

Klienci firmy Yato w szczególności upodobali sobie uniwersalne zestawy kluczy nasadowych opracowane przez polskiego producenta. Do ich produkcji wykorzystuje się wysokogatunkowe stopy stali – w szczególności CRV (chromowo-wanadowa) oraz Cro-Mo (chromowo-molibdenowe o obniżonej zawartości węgla). Dzięki temu wykonane z niej klucze nasadowe są twarde i wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zestawy kluczy Yato dostępne są w wielu różnych rozmiarach i wariantach. Dzięki temu można z łatwością idealnie dopasować je do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu. Największe zestawy Yato zawierają w swoim składzie także bity, wkrętaki oraz specjalistyczne przedłużki, które ułatwiają pracę w trudno dostępnych miejscach.

 

 

Marka Yato może również poszczycić się ciekawymi elektronarzędziami akumulatorowymi oraz spalinowymi. W szczególności warto tutaj wymienić generatory prądu, zakrętarki udarowe oraz uniwersalne narzędzia oscylacyjne. Z kolei ze stajni produktów Dedra warto przede wszystkim polecić wspomniane wcześniej bezprzewodowe elektronarzędzia kompatybilne z systemem SAS+ALL. Ich wysoka wydajność oraz ergonomiczna konstrukcja pozwalają na wielogodzinną pracę na placu budowy. Szczególnie ciekawie prezentuje się uniwersalna gwoździarka, która jednocześnie wbijać gwoździe w materiały drewniane oraz pełnić funkcję zszywacza tapicerskiego.

W portfolio marki znajdują się również specjalistyczne urządzenia takie jak spawarki czy kompresory, które są projektowane z myślą o specyficznych wymaganiach profesjonalnych użytkowników. Dedra oferuje również swoim klientom drobne przyrządy w postaci ścisków stolarskich oraz kątowych, narzynek i gwintowników. Polski producent ma także w swoim asortymencie kłódki oraz akcesoria BHP.