Jak wybrać dobry materac?

Zastanawiasz się właśnie nad wyborem solidnego materaca do swojej sypialni? Sprawdź, co warto uwzględnić, aby dobrze wybrać materac.

Być może zastanawiając się nad tym jak można poprawić jakość snu doszedłeś do zdania, że dobrą opcją będzie nabycie nowego materaca. W wielu wypadkach faktycznie wymiana materaca jest doskonałym pomysłem. Oczywiście sam fakt zamiany materaca na nowy nie załatwia sprawy. Nie chcemy wpaść pod przysłowiową rynnę. Jeśli już kupować nowy produkt, to niewątpliwie należałoby się dobrze zastanowić nad tym jaki materac kupić, by odczuć jakąś różnicę. A zatem zastanówmy się pokrótce nad tym na co trzeba zwracać uwagę zamawiając materac. Rzecz jasna nie będziemy tutaj pisać o takich oczywistych kwestiach jak miękkość czy zapewnienie optymalnego ułożenia kręgosłupa podczas leżenia – to jest absolutna podstawa.

Materac PerDormire Mind Impresion
Materac PerDormire Mind Impresion 

Potwierdzona jakość
Pragniesz mieć pewność, że określony materac został wykonany z pozytywnych dla zdrowia substancji? Jeśli tak, to sprawdź, jakie certyfikaty posiada dany produkt. Warto poszukać informacji o certyfikacie CertiPur, który stoi na straży wysokiej jakości pian. Pianka użyta w materacu oflagowana tym certyfikatem na pewno nie została zanieczyszczona metalami ciężkimi, alergicznymi i co niezwykle istotne – rakotwórczymi. Na pewno ważnym certyfikatem jest także Standard 100 Oeko-Tex. Stanowi on normy dla dopuszczonych do sprzedaży tekstyliów, których włókna nie są zanieczyszczone zabronionymi barwnikami gazowymi, pestycydami i wybielaczami.

Jaka marka taka klasa!
Jeśli kwestia budżetu nie jest dla ciebie wielkim kłopotem, to niewątpliwie warto zainteresować się materacami możliwie wysokiej klasy. Dostawcy materacy od lat prowadzą wnikliwe testy i badania, by opracowywać materiały piankowe, które będą spełniać najwyższe standardy. Niewątpliwie warto zainteresować się materacami marki Tempur, które są wykonane w oparciu o termoelastyczną pianę ze strukturą komórkową otwartą. Tak zwane materace oddychające zapewniają przepływ cyrkulację powietrza między ciałem, a materacem, dlatego w trakcie snu zapewniona jest optymalna temperatura oraz wilgotność. Dzięki zastosowaniu opracowanego przez Nasa tworzywa materace Tempur gwarantują znakomitej klasy sen.

Szukając materacy wysokiej jakości na pewno dobrze jest zainteresować markami Materasso, Hilding oraz PerDormire. Producenci ci w niektórych kolekcjach materacy zastosowali opracowaną także przez Nasa technologię PCM ( Phase Materials Change) – materiał składa się z milionów mikroskopijnych kapsułek utrzymuje podczas snu optymalny dla ciała śpiącego mikroklimat. O więcej wiadomości na ten temat można pytać pracowników w renomowanych sklepach z materacami.